Slakterier og fiskemottak – animalske biprodukter
Selv om noen dyr dør eller avlives på gården, i oppdrettsanlegget eller under transport, så oppstår det alt vesentligste av animalske biprodukter i den ordinære matkjeden på slakteriet eller i fiskemottaket.
Som nevnt over er disse virksomhetene godkjente matvirksomheter og er ofte ikke godkjent etter biproduktregelverket. Likevel vil håndteringen av de animalske biproduktene i dette leddet være avgjørende for å sikre at matkjeden ikke kontamineres med materiale som ikke skal inn i matkjeden igjen.
For å oppfylle sitt ansvar etter biproduktregelverket må virksomhetene samle inn og kategorisere de animalske biproduktene i riktig kategori. Virksomhetene forventes å ha kunnskap om bakgrunnen for å kategorisere materialet og hva de enkelte beholdere med ulike kategorier faktisk inneholder.