Slik behandler Mattilsynet søknad om helsesertifikat

Du velger selv hvilket sertifikatkontor som skal utstede sertifikatet.

Publisert

Mattilsynet har 20 sertifikatkontor ulike steder i landet. Du velger selv hvilket sertifikatkontor som skal utstede sertifikatet, slik at du kan hente det der det passer best i forhold til eksportpartiets logistikk.

Kontorsteder i Mattilsynet som utsteder helsesertifikater for sjømat

Åpningstider for utstedelse av helsesertifikater

Partiet skal være i Norge helt frem til søknaden om helsesertifikat er godkjent. Dette er eksportør sitt ansvar. Mattilsynet utsteder ikke sertifikater for varer som allerede har forlatt landet.

Når sertifikatet utstedes, får det tildelt et unikt referansenummer. Referansenummeret er et viktig verktøy i sporing av sertifikatene.

Du må betale gebyr for utstedelse av sertifikater. Gjeldende satser finner du i oversikten under.

Gebyrer ved utstedelse av helsesertifikater

Slik vurderer vi søknader om helsesertifikat

  • Dersom sertifikatet har forhåndsmelding, må denne godkjennes før sertifikatet utstedes. 
  • Vi vurderer om sertifikatet er riktig fylt ut og sendt inn
  • Vi kontrollerer at feltene ikke inneholder opplysninger som ikke er påkrevd. Dette er viktig siden Mattilsynet går god for opplysningene i sertifikatene.
  • Dersom vi avdekker at eksportøren, varene eller produsenten ikke oppfyller importlandet eller Mattilsynet sine krav, vil vi informere eksportøren. Dersom det ikke gjøres nødvendige endringer på sertifikatsøknaden, gis det skriftlig avslag i form av et enkeltvedtak.
  • Du kan klage på vedtaket om avslag dersom du er uenig i avgjørelsen. 
  • Vi kan kreve å føre tilsyn med partiet når det søkes om sertifikat. Tilsynet kan være en stikkprøvekontroll, oppfølging av tidligere tilsynsresultater eller på grunn av mistanke.

Hente helsesertifikater

Du henter sertifikatet ved det sertifikatkontoret du har valgt.

Dersom du ikke har anledning å hente sertifikatet ved et av disse kontorstedene, kan vi sende sertifikatet rekommandert på eksportørs regning. Husk å beregne ekstra tid til postgang.

Siden er en del av denne veiledningen: