Hvilke påstander kan brukes på slankeprodukter?


Publisert 29.10.2012 | Sist endret 04.07.2016

Påstander som benyttes på slike produkter skal være i henhold til regelverket for ernærings- og helsepåstander, med de unntak som følger av regelverket for LCD-produkter (nærmere om merking i  §§ 5-7 i slankeprodukttforskriften).

Forskrift om næringsmidler beregnet til bruk i energibegrenset kost for vektreduksjon (Slankeproduktforskriften) 

Det er ikke tillatt å si noe om hvor mange kilo man kan forvente å gå ned ved å bruke produktene, jf. forskrift om ernærings- og helsepåstander.

Forskrift om ernærings- og helsepåstander om næringsmidler 

Fant du det du lette etter?