Nettmøter om eksport og markedsadgang

Mattilsynet arrangerer kvartalvise informasjonsmøter om eksport og markedsadgang. Møtene gir oppdateringer om pågående arbeid med markedsadgang og andre aktuelle saker som påvirker eksport til land utenfor EU/EØS.

Publisert

På denne siden finner du informasjon om kommende møter. Invitasjoner og påmeldingslenker publiseres også i Mattilsynets nyhetsbrev.

Hva kan du forvente av møtene?

Møtene er relevante for virksomheter innen eksport av sjømat, meieriprodukter, kjøttprodukter, andre næringsmidler, levende dyr og avlsmateriale, samt fôrvarer og animaliebiprodukter.

På møtene orienterer Mattilsynet blant annet om:

  • status i arbeidet med markedsadgang til eksportmarkeder utenfor EU/EØS
  • aktuelle utfordringer og utviklingstrekk som påvirker eksporten
  • pågående myndighetsdialoger og markedsarbeid
  • status for digitalt utviklingsarbeid

Det vil også være anledning til å stille spørsmål om saker og markeder som er relevante for din virksomhet.

Neste møte

Dato og tid: Torsdag 17. september 2026 kl. 10-11.

Sted: Nettmøte, via Teams.

Lenke til påmelding (events.teams.microsoft.com)

Kontakt

Har du spørsmål til kommende møter, kan du kontakte Seksjon internasjonalt samarbeid på internpost.internasjonalt.samarbeid@mattilsynet.no.