Kontroll med slakteriers sluttkontroll av slaktehygiene 2025
Mattilsynet har gjennomført kontroll i hengehaller ved 19 slakterier, for å vurdere forekomsten av synlig fekal forurensning på slakteskrottene etter slakteriets egen sluttkontroll. Hensikten var å vurdere om slakteriets rutiner fungerer. Forekomsten av fekal forurensning av de undersøkte skrottene varierte fra 0 – 25 prosent mellom anleggene.
Regelverket krever at slakt skal være fri for synlig fekal forurensning. All synlig forurensning skal fjernes så raskt som mulig ved renskjæring eller andre metoder med tilsvarende virkning.
To alvorlige EHEC-utbrudd i befolkningen etter smitte fra kjøtt de siste årene, har aktualisert behovet for å sikre god slaktehygiene og gode rutiner for sluttkontroll på slakteriene. EHEC kan overføres til kjøtt under slakting, og god hygiene er avgjørende for å hindre matbåren smitte.
Kontrollene ga innsikt i hygienestatus under slakteprosessen og verifiserte om sluttkontrollen til slakteriet fungerer etter hensikten.
Denne kontrollen er bare en liten del av Mattilsynets fokus på slaktehygiene. I 2025 revideres slakteriene med slaktehygiene som tema.
- Hva ble undersøkt?
- 19 store slakterier som slakter ett eller flere av dyreslagene storfe, svin og småfe
- 3019 slakt (storfe, småfe og svin) som hadde gjennomgått sluttkontroll ble kontrollert for synlig fekal forurensning på hengehall
- Tidsrom
- Fra februar til april 2025
- Hva lette vi etter?
Formålet med kontrollen var å
- vurdere forekomst av synlig fekal forurensning etter slakterienes sluttkontroll
- verifisere om slakteriene har rutiner som sikrer rene slakt ved ankomst til hengehall
- bidra til økt mattrygghet og redusert risiko for EHEC-utbrudd
- få kunnskap om status i bransjen og benytte ny kunnskap videre.
- Hva fant vi?
Av 3019 kontrollerte slakt ble det funnet fekal forurensning på 196.
Forekomsten av fekal forurensning av de undersøkte skrottene varierte fra 0 – 25 prosent mellom anleggene.
All fekal forurensning er registrert uavhengig av forurensningens størrelse. Flere av forurensningene var svært små.
9 slakterier hadde funn på 0–5 prosent av skrottene, 7 hadde 5–10 prosent, og 3 hadde 15–25 prosent.
Dyreslag Antall slakt Antall med avvik Avvik (i prosent) Antall slakterier Storfe 1306 112 8,6 16 Småfe 810 59 7,3 14 Svin 903 25 2,8 11 Sum 3019 196 6,5 19 Hvert slakteri har mottatt en sluttrapport fra Mattilsynet. med en oppsummering av kontrollen. Virkemidler som veiledning og vedtak har blitt brukt ved behov. Det ble fattet ett vedtak og gitt skriftlig veiledning i seks tilfeller. Ved 12 slakterier var det ingen videre oppfølging.
Resultatene viser at noen slakterier ikke har tilstrekkelig kontroll med fekal forurensning.
Det er behov for at Mattilsynet fortsatt har søkelys på rene slaktedyr, slaktehygiene og verifisering av sluttkontroll.
Det er viktig at slakteskrottene er frie for fekal forurensing, for å sikre mattryggheten og unngå matbårne sykdomsutbrudd i befolkningen.
Oppfølging og tiltak
- Slakterier med høy forekomst av avvik bør gjennomgå og forbedre sine rutiner for slaktehygiene og sluttkontroll.
- Mattilsynets verifisering av slakteriets sluttkontroll vil inngå som en del av kontrollen med slaktehygienen. Kontrollene risikobaseres slik at de med størst avvik får tettest oppfølging.
Konklusjon
Hvert enkelt slakteri må følge opp avvikene, iverksette egnede tiltak og sørge for at avvik lukkes.
Mattilsynet vil følge opp slaktehygiene og slakterienes sluttkontroll.