Kan butikkpersonalet gi råd om hvordan jeg skal bruke hodepinetabletter?

Publisert 06.11.2012     Sist endret 18.10.2016

Nei, utsalgsstedets personale skal ikke gi muntlig informasjon om valg av legemiddel eller om hvordan det kan brukes. Kunden skal henvises til apoteket eller fastlegen. Dette står i forskriftens § 12.

Fant du det du lette etter?