Hva skal en potetdyrker som har mistanke om PCN, gjøre?

Publisert 15.04.2013     Sist endret 15.04.2013

PCN er karanteneskadegjørere, og iht. § 38 i forskrift om planter og tiltak mot planteskadegjørere har både eier og bruker av eiendom som har kjennskap til eller mistanke om PCN, plikt til straks å melde fra til Mattilsynet.

Den enkelte har ansvar for å iverksette forebyggende tiltak for å hindre innsmitte fra andre bruk.

Fant du det du lette etter?