Spørsmål og svar

Må alle virksomheter som produserer og omsetter planter innføre internkontroll?

Publisert 18.04.2016     Sist endret 18.04.2016

De fleste virksomheter som driver produksjon og omsetning av planter plikter å registrere seg hos Mattilsynet. Hvilke virksomheter dette gjelder for fremgår av forskrift om plantehelse § 7. Alle registreringspliktige virksomheter plikter også å innføre internkontroll. Dette kravet finner du i forskrift om plantehelse § 9.

I Veileder internkontroll plantehelse finner du eksempler på hvordan du kan kartlegge risiko og redusere fare for introduksjon og spredning av planteskadegjørere.

Fant du det du lette etter?