Status på kartleggingen av skrantesjuke


Publisert 30.08.2016 | Sist endret 19.09.2017

Sammen med Miljødirektoratet tar Mattilsynet prøver av hjortedyr. Fortløpende tall i 2017 publiseres hver mandag hos Veterinærinstituttet

Jegere som har levert inn prøver vil finne svaret på sitt dyr i hjorteviltregisteret.

Status på kartleggingen av skrantesjuke i 2016

DyreartNegative prøverPositive prøverTotalt
Elg439624398
Hjort, vill245002450
Hjort, oppdrett1430143
Villrein8383841
Tamrein173701737
Rådyr4790479
Totalt alle arter10043510048

Fant du det du lette etter?