Status på kartleggingen av skrantesjuke


Publisert 30.08.2016 | Sist endret 20.06.2017

Sammen med Miljødirektoratet skal Mattilsynet ta prøver av hjortedyr. Her publiserer vi resultatene fra undersøkelsene, og tallene oppdateres en gang i uken.

Prøvene undersøkes av Veterinærinstituttet.

Jegere som har levert inn prøver vil finne svaret på sitt dyr i hjorteviltregisteret.

Status på kartleggingen av skrantesjuke i 2017. Sist oppdatert 20. juni.

DyreartNegative prøverPositive prøverTotalt
Elg3320332
Hjort, vill2100210
Hjort, oppdrett54054
Villrein60160
Tamrein9480948
Rådyr4010401
Totalt alle arter200512005

 

 

Status på kartleggingen av skrantesjuke i 2016

DyreartNegative prøverPositive prøverTotalt
Elg439624398
Hjort, vill245002450
Hjort, oppdrett1430143
Villrein8383841
Tamrein173701737
Rådyr4790479
Totalt alle arter10043510048

Fant du det du lette etter?