Region sør og vest

Publisert 27.08.2012     Sist endret 27.04.2022

Dekker Agder, Rogaland og Vestland.

Kontorsted for regionen: Jærveien 12, 4319 Sandnes

Varsle/spørsmål til Mattilsynet?

Klikk her for å varsle oss
Ring 22 40 00 00
, så setter vi deg over til rett avdeling.
Send e-post postmottak@mattilsynet.no, så sender vi til rett avdeling.
 

Regiondirektør

Lise Petterson
E-post: Lise.Petterson@mattilsynet.no

Regional kommunikasjonsrådgiver / pressetelefon

Hege Robberstad
E-post: Hege.Robberstad@mattilsynet.no
Mobil: 92 62 16 86 (8.00-15.00)
Pressevakt, 46 91 29 10 (15 – 22.00)

Bilder av ledere i Region sør og vest på Flickr 

Avdeling Agder

Dekker kommunene Arendal, Birkenes, Bygland, Bykle, Evje og Hornnes, Farsund, Froland, Gjerstad, Grimstad, Hægebostad, Iveland, Kristiansand, Kvinesdal, Lillesand, Lindesnes, Lyngdal, Risør, Tvedestrand, Valle, Vegårshei, Vennesla, Åmli, Åseral.

  • Kontorsted Arendal: Kystveien 30, 4841 Arendal
  • Kontorsted Kristiansand: Tangen 76, 4608 Kristiansand

Avdelingssjef: Nina Merete Vehus
E-post: Nina.Merete.Vehus@mattilsynet.no

Avdeling Bergen og omland

Dekker kommunene Askøy, Alver, Austrheim, Bergen, Bjørnafjorden, Eidfjord, Fedje, Gulen, Kvam, Masfjorden, Modalen, Osterøy, Samnanger, Ullensvang, Ulvik, Vaksdal, Voss, Øygarden.

  • Kontorsted Bergen: Thormøhlens Gate 49 A, 5006 Bergen
  • Kontorsted Norheimsund: Sandvenveien 48, 5600 Norheimsund
  • Kontorsted Voss: Magasinveien 35, 5705 Voss

Avdelingssjef: Aslaug Sandvin
E-post: Aslaug.Sandvin@mattilsynet.no

Avdeling nasjonale oppgaver

Kontorsted: Jærveien 12, 4319 Sandnes

Avdelingssjef: Ole Aamodt
E-post: Ole.Aamodt@mattilsynet.no

Avdeling Nordfjord

Dekker kommunene Bremanger, Stad (gamle Selje og Eid), Gloppen, Stryn, Kinn (gamle Vågsøy kommune)

  • Kontorsted Måløy: Nordfjordvegen 9252, 6718 Deknepollen
  • Kontorsted Loen: Lovik, 6789 Loen

Avdelingssjef: Bente Sande
E-post: Bente.Sande@mattilsynet.no

Avdeling Sunnfjord og Sogn

Dekker kommunene Askvoll, Fjaler, Hyllestad, Høyanger, Solund, Aurland, Luster, Lærdal, Sogndal, Vik, Årdal, Sunnfjord, Kinn (gamle Flora kommune).

  • Kontorsted Førde: Firdaveien 6,6800 Førde         
  • Kontorsted Sogndal: Granden 23, 6856 Sogndal

Avdelingssjef: Gro Eliassen
E-post: Gro.Eliassen@mattilsynet.no

Avdeling Sunnhordland og Haugalandet

Dekker kommunene Austevoll, Bokn, Bømlo, Etne, Fitjar, Haugesund, Karmøy, Kvinnherad, Sauda, Stord, Sveio, Suldal, Tysnes, Tysvær, Utsira, Vindafjord.

  • Kontorsted Haugalandet: Eikeskogvegen 77, 5570 Aksdal
  • Kontorsted Stord: Rundehaugen 17, 5412 Stord

Avdelingssjef: Kristin Lervåg
E-post: Kristin.Lervag@mattilsynet.no

Avdeling Sør-Rogaland, Sirdal og Flekkefjord

Dekker kommunene Bjerkreim, Eigersund, Flekkefjord, Gjesdal, Hjelmeland, Hå, Klepp, Kvitsøy, Lund, Randaberg, Sandnes, Sirdal, Sokndal, Sola, Stavanger, Strand, Time.

  • Kontorsted Egersund: Varbergveien 19, 4371 Egersund
  • Kontorsted Sandnes: Jærveien 12, 4319 Sandnes

Avdelingssjef: Geir Nødland
E-post: Geir.Skjaervo.Nodland@mattilsynet.no

Fant du det du lette etter?

Publikasjoner

Les mer



Publikasjoner

Les mer